Patarimai

Kaip išsirinkti statybinį glaistą?

Apdailos prekių rinkoje gausu įvairiausių statybinių glaistų, besiskiriančių tiek savo savybėmis, tiek kaina. Tad kaip neapsirikti ir išsirinkti jums geriausiai tinkantį produktą? Lietuviškų dažų, glaistų ir dekoravimo medžiagų gamintojas PRO pasiūlys geriausią pasirinkimą kiekvienam konkrečiam atvejui.

Glaistant koridorius, miegamuosius, vaikų kambarius ar svetaines, viena iš svarbiausių glaisto savybių yra jo tvirtumas. Paviršius, glaistytus tvirtu glaistu, galima perdažyti iki dešimties kartų, glaistas neatšokinės ir taip nuglaistyti paviršiai tarnaus jums visą gyvenimą.

PRO gaminamas glaistas UNIVERSAL pasižymi tvirtumu ir puikiai tinka gipso kartono plokščių, tinkuotų, betoninių ir kitų mineralinių paviršių išlyginimui pastatų viduje prieš dažymą ar tapetavimą. Rekomenduojamas šio glaisto užtepamo sluoksnio storis yra 0.2-1.5 mm.

Kaip alternatyvą šiam tradiciniam glaistui, PRO siūlo sparčiai rinkoje populiarėjantį naujos kartos lengvo užpildo glaistą LIGHT MICRO. Šis statybinis glaistas yra iki 45% lengvesnis už įprastinį glaistą, pasižymi tvirtumu bei šilumos ir garso izoliacinįmis savybėmis, ant paviršiaus gali būti tepamas 0.2-5mm storio sluoksniu.

Norint išgauti tobulai lygų paviršių prieš dažymą, baigiamajam glaistymo sluoksniui PRO rekomenduoja naudoti glaistą FINISCH+. Rekomenduojamas šio glaisto užtepamo sluoksnio storis yra tik 0.1-0.5 mm.

PRO statybiniai glaistai UNIVERSAL, LIGHT MICRO ir FINISCH+ pasižymi ne tik tvirtumu, bet ir itin mažu vandens įgeriamumu. Glaistant kitą sluoksnį ar dažant šiais glaistais nuglaistytus paviršius, nei dažai, nei naujai tepamas glaistas nesivelia, puikiai tepasis ir susilieja. Dėl šių priežasčių naudojant PRO glaistus UNIVERSAL, LIGHT MICRO ar FINISCH+, tarp glaistomų sluoksnių ar prieš dažymą, jei glaistytas paviršius nebuvo šveičiamas, paviršių gruntuoti nebūtina. Jei glaistytas paviršius buvo šveičiamas, norint surišti dulkes, tarp glaistymo sluoksnių gamintojas rekomenduoja naudoti PRO SKVARBŲJĮ, SUTVIRTINANTĮ gruntą, o prieš dažymą – plėvelės nesudarantį PRO UNIGRUNT gruntą.

Jei reikia glaistyti tokias drėgnas patalpas kaip vonia, virtuvė ar rūsys, taip pat tokius paviršius kaip langų angokraščiai, PRO rekomenduoja naudoti glaistą AQUALUX. Šio produkto gamyboje panaudotos specialios medžiagos, kurios itin efektyviai sumažina vandens įgeriamumą į glaistytą paviršių ir taip saugo nuo pelėsio atsiradimo. Be to šiuo glaistu glaistyti paviršiai yra atsparūs šalčiui, dideliems temperatūrų pokyčiams, yra kieti bei tvirti, tokių paviršių, jei jie nebuvo šveičiami, tarp glaistymo sluoksnių ar prieš dažymą gruntuoti nereikia. Rekomenduojamas AQUALUX  glaisto užtepamo sluoksnio storis yra 0.2-1.5 mm.

Pagalbinių, taip pat gamyklinių patalpų glaistymui PRO siūlo naudoti itin patrauklia kaina pasižymintį, statybininkų pamėgtą, ypač lengvai tepamą bei šveičiamą, visiems glaistymo sluoksniams tinkamą PRIMA glaistą, kurio rekomenduojamas vieno užtepamo sluoksnio storis yra 0.2-1.5 mm. Jei tepami keli glaisto sluoksniai, tarp glaistomų sluoksnių paviršiai turi būti gruntuojami PRO SKVARBUSIS, SUTVIRTINANTIS gruntu, o prieš dažymą gruntuojami PRO UNIGRUNT gruntu.

Lygesniems glaistomams paviršiams PRO siūlo kitą ekonominį variantą – glaistą MARMUR. Šis produktas yra tinkamas viduriniam ir baigiamajam glaistymo sluoksniams, o rekomenduojamas vieno užtepamo sluoksnio storis yra 0.2-0.7 mm.

Glaistant tinkuotus ar kitus rupius paviršius pirminiam glaistymo sluoksniui PRO rekomenduoja naudoti LIGHT MACRO glaistą.Tai stambiagrūdis lengvo užpildo glaistas, kurio užtepamo sluoksnio storis yra 0.5-10 mm. Statybinis glaistas LIGHT MACRO puikiai tinks didelių nelygumų išlyginimui ir leis paviršius paruošti glaistymui smulkiagrūdžiais glaistais.

Visi PRO gaminami statybiniai glaistai yra paruošti naudojimui, vandens pagrindo, nekenksmingi aplinkai bei žmogui. Tiek aprasti žmonės, tiek profesonalai šiuos gaminius vertina dėl itin smagaus darbo - lengvo tepimo, išlyginimo ir šveitimo. Taip pat labai svarbu, jog džiūdami glaisti labai mažai traukiasi, todėl, jei užteptas glaisto sluoknio storis neviršija gamintojo nustatytų rekomendacijų, džiūdami glaistai neskyla. Be to, džiūdami visi PRO glaistai keičia spalvą, todėl paprasta matyti, kur glaistas yra tepamas antru sluoksniu, kur glaistytas paviršius jau yra išdžiūvęs ir kur dar drėgnas.

Norėdami paspartinti darbą meistrams bei statybininkams visus savo glaistus pagal atskirus užsakymus pritaikome mechanizuotam purškimui. Dirbant tokiu būdu, darbo sparta padidėja iki 4 kartų.

Dar viena, vartotojui itin svarbi PRO glaistų savybė yra jų žema kaina. Galimybė gaminti produkciją Lietuvoje leidžia išvengti itin didelių transportavimo kaštų, kurie statybinių glaistų kainą gali padidinti iki 40 %. Todėl nepraleiskite progos sutaupyti ir išbandykite aukščiausios kokybės reikalavimus atitinkančius PRO statybinius glaistus!